Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Dny pasivních domů 2013 přinesou bezplatné exkurze i prohlídku pasivní školky

01. 11. 2013 | redakce Nazeleno.cz


Už příští víkend, od 8. do 10. listopadu se návštěvníkům otevře rekordní počet pasivních domů po celé České republice - bezmála sedm desítek. Během letošního ročníku Dnů pasivních domů se mimo rodinných domů s velmi nízkou spotřebou energie navíc představí třeba i pasivní mateřská školka, pasivní administrativní budova či bytový dům. Pro zájemce je zároveň nachystána bezplatná exkurze po vybraných středočeských a jihomoravských domech.

Během Dnů pasivních domů mají zájemci o pasivní bydlení možnost si přímo pohovořit s majiteli či staviteli těchto staveb, zeptat se na cokoli je zajímá a zjistit, jak budovy s nízkou spotřebou energie fungují v praxi. Právě tyto informace z první ruky jsou nejlepší obranou proti nesmyslům, které se o pasivních domech tradují,“ vysvětluje Iva Černá z Centra pasivního domu, jež Dny pasivních domů v České republice pořádá.

Exkurze po pasivních domech

Centrum pasivního domu zároveň v letošním roce pořádá dvě bezplatné exkurze, které vyrazí v sobotu 9. listopadu do pasivních domů v okolí Prahy a Brna. „Trasy jsme naplánovali tak, aby zájemci o energeticky úsporné bydlení viděli, jak se pasivní domy staví, i jak se v nich žije. Navštíví proto jeden rozestavěný dům a dva již obydlené domy,“ přibližuje náplň exkurzí Juraj Hazucha, odborný poradce Centra pasivního domu. S ohledem na omezený počet míst je třeba se na obě trasy dopředu přihlásit na webových stránkách www.pasivnidomy.cz.

Komentované prohlídky pasivních domů

O doprovodný program ke Dnům pasivních domů se ale nestará jen CPD. Vlastní akce si nachystaly i společnosti, které se ve své činnosti pasivními domy zabývají. Architektonické studio Aleše Brotánka tak plánuje komentované prohlídky svých pasivních domů, včetně unikátního projektu pasivní mateřské školky v obci Slivenec u Prahy.

Další akce se budou konat například v Českém ráji v obci Koberovy, kde stojí soubor několika pasivních domů společnosti Atrea, nebo v západních a středních Čechách, kde své domy otevře společnost Kalksandstein. Ta zároveň chystá v Plzni i malou výstavou na téma fungování pasivních domů. Zkrátka, druhý listopadový víkend bude v České republice v pravém slova smyslu (energeticky) pasivní!

Více informací najdete na webu Centra pasivních domů

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií