Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Developerská společnost JRD zakládajícím členem České rady pro šetrné budovy

29. 09. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Developerská společnost JRD se stala jedním ze zakládajících členů nově vzniklé organizace České rady pro šetrné budovy, která byla oficiálně založena 15. září 2009. Od spojení s pobočkou celosvětové organizace si slibuje především celkové zvýšení povědomí o energeticky úsporném developmentu.

Česká rada pro šetrné budovy má celkem třináct zakládajících členů. „Již několik let podporujeme projekty, které mají dlouhodobý přínos pro společnost, stejně jako nově vzniklá Česká rada pro šetrné budovy“, říká Ing. Jan Řežáb, jednatel společnosti JRD a dodává: „Celá řada lidí si neuvědomuje, že žít v nízkoenergetickém domě, a nebo pracovat v šetrné budově, je přínosem i do budoucna. Takovýto projekt je nejenom snáze prodejný, pronajatelný ale samozřejmě nabízí i mnohem větší komfort a kvalitu vnitřního prostředí. Česká rada pro šetrné budovy bude pracovat na zavedení certifikace pro hodnocení budov a vzdělávání profesionálů i široké veřejnosti v oblasti environmentálně šetrného stavění, a to je pro nás podstatné.“

Zelené“ smýšlení společnosti JRD potvrzuje i právě dokončený projekt dvou nízkoenergetických rodinných domů, které byly předány jen několik dní po založení České rady pro šetrné budovy novým majitelům. Umístěny jsou v romantickém zákoutí pražské Uhříněvsi, v ulici Za Nadýmačem, v bezprostřední blízkosti rybníků, k nimž jsou orientovány terasy a zahrádky domů.

Velmi nízké energetické náročnosti je u tohoto projektu dosaženo kombinací velmi silné vrstvy tepelné izolace obvodových konstrukcí, kvalitních dřevěných oken s trojskly a komfortního energeticky úsporného větrání a vytápění teplovzdušnými jednotkami s rekuperací tepla z odpadního vzduchu a solárních kolektorů umístěných na střechách objektů. Kvalita nízkoenergetického řešení je stejně jako v ostatních projektech JRD zvýrazněna použitými nadstandardními materiály např. sádrovými příčkami, dřevěnými plovoucími podlahami, značkovými obklady, dlažbou, sanitou, přípravou pro venkovní žaluzie apod.

Více informací o projektech společnosti JRD naleznete na www.jrd.cz.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Stavba a rekonstrukce, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií