Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Další tři CNG stanice zahajují v únoru provoz

23. 02. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Zítra, ve středu 24. února, proběhne ve 14 hodin slavnostní otevření plnicí stanice CNG Vitall v ulici Ruská v Ostravě. Hned další den, ve čtvrtek 25. února v 10 hodin, zahajuje provoz nová plnicí stanice v hlavním městě Praze na Evropské. V tomto měsíci se stala také veřejnou CNG stanice v Pardubicích v Teplého ulici. Celkem je v ČR již 25 veřejných plnicích stanic CNG. V Evropě můžete natankovat CNG u 3 163 plnicích stanic a dalších 420 je ve výstavbě. Celkově je dnes na světě už 16 554 CNG stanic a dalších 2 600 se plánuje.

V Praze na Evropské u parkoviště Divoká Šárka, poblíž restaurace McDonald’s, je CNG stanice s nonstop provozem již pátou v hlavním městě. Veřejnosti nově přístupná pardubická CNG stanice, která je schopna naplnit až 9 autobusů za hodinu, patří svým výkonem 900 Nm3/hod k největším v České republice. Kromě výše uvedených stanic je pro veřejnost nově k dispozici i stanice ve Znojmě v areálu Autocentra Psota (areál bývalé mlékárny Lacrum) v ulici Dobšická. „Zavádění nových technologií bylo složité v každé době, ale čím bude ropa dražší, tím více se budou využívat alternativní pohonné hmoty. Dnes si může zákazník v ČR vybrat z nejméně 25 typů vozů poháněných CNG,“ říká Markéta Schauhuberová, manažerka České plynárenské unie a dodává, že „za týden, na Autosalonu v Ženevě, se dokonce chystají další CNG novinky.“

Ke konci roku 2009 bylo u nás celkem 2000 CNG vozidel. V roce 2020 by mělo být v ČR asi 400 CNG stanic a okolo 400 - 450 tisíc CNG vozidel. Podle údajů NGVA (Asociace CNG vozidel) je již registrováno v Evropě více než 1,1 CNG vozidel, ve světě už 11,1 milionů.

Seznam všech CNG stanic, kde můžete natankovat, najdete na www.cng.cz nebo www.stanicecng.cz.

Související články

Tagy: Aktuálně, Technologie, LPG a CNG, Hybridy a elektromobily

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií