Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Další kolo Nové zelené úsporám začne v lednu

03. 01. 2014 | redakce Nazeleno.cz


Dotační program Nová zelená úsporám pokračuje i letos. Podle vyjádření Ministerstva životního prostředí by měla být další vlna dotačního programu pro snižování energetické náročnosti domů spuštěna někdy začátkem ledna. Podmínky další vlny dotací Nová zelená úsporám by se příliš měnit neměly. I nadále tedy bude možné čerpat dotace na zateplení rodinných domů, výstavbu pasivních domů a „efektivní využívání energie“ – tedy na výměnu kotlů či instalaci systémů pro termický solární ohřev vody.

Podle vyjádření ministerstva bude další vlna Nové zelené úsporám rovněž financována z emisních povolenek a v první fázi běhu programu se počítá s částkou 1,9 miliardy korun. Nová zelená úsporám by měla až do roku 2020 poskytnout dotace v celkové odhadované výši 27 miliard korun. V dalších vlnách by se měly podpory na zateplování a snižování energetické náročnosti dočkat také majitelé bytových domů.

Zdroj: ČTK

Související články

Tagy: Aktuálně, Dotace a úspory, Dotace, Zelená úsporám

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií