Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Dálniční turbíny: levná energie z větru

03. 02. 2012 | Marie Leschingerová


Žijeme v době, kdy se cestování stalo naprosto nepostradatelnou součástí našeho každodenního života. Pro přesunování využíváme jak zemi, vodu, tak i vzduch, země ovšem v tomto ohledu hraje stále prim. Obrovské plochy půdy pokrývají všudypřítomné silnice a dálnice, které by se mohly stát zajímavým místem pro výrobu elektrické energie.

„Miliony vozů denně se prohánějící po dálnicích vytváří „vítr" s velkým potenciálem.“

Miliony vozů, které se denně prohánějí po dálnicích, vytváří vítr, který v sobě nese velký potenciál právě pro výrobu energie. Zatímco běžné větrné elektrárny jsou odkázány na přirozený vítr, dálniční „průvan“ o rychlosti zhruba 5 – 8 km/h zatím zůstává nevyužitý. Je přitom dostatečně velký pro spuštění větrné turbíny. S nápady na jeho využití tedy přišlo již několik designérů. Podívejte se na koncepty větrných elektráren na dálnici!

E turbína

Tato turbína by měla být schopna vyrábět energii z větru, který produkují právě vozy prohánějící se po dálnici. K tomu slouží zařízení umístěná uprostřed dálnice, která pak distribuují energii do akumulátorů. Získaná energie je pak využita k napájení pouličních lamp, nouzových telefonůinformačních panelů. Turbína také využívá přírodního větru.


E turbíny. Zdroj: http://www.pedrogomesdesign.com

následující kapitola >

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií