Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: „Co oko nezachytí“: Stavba rodinného domu za pár minut

03. 01. 2011 | Tisková zpráva


Stavba rodinného domu běžně zabere měsíce. Díky snímku „Co oko nezachytí“ se s časovou náročností jednotlivých fází výstavby můžete seznámit na vlastní oči během pár minut. Časosběrný snímek zachycuje výstavbu typového rodinného domu Harmony z programu POROTHERM DŮM od společnosti Wienerberger. Zájemci ho mohou zhlédnout na www.porotherm.cz.

Snímek vznikal metodou sekvenčního snímání stavby pro zachycení a zatraktivnění dlouhotrvajících a málo pohyblivých procesů v praxi. Při snímání však nebyly použity kamery, ale několik profesionálních fotoaparátů. V průběhu prací, které film zachycuje, tak vzniklo na 26 000 záběrů.

Celé léto na stavbě za 3 minuty

Záznam je zrychlen na 24 snímků za sekundu. Díky tomu roste divákovi stavba doslova před očima. Film zatím zobrazuje stavební průběh loňského léta od neobvyklého azurového července přes deštivý srpen až do počátku září. Stavba však pod dohledem záznamové techniky pokračuje dál a její další vývoj bude možné také brzy zhlédnout. Protože součást filmu tvoří i počítačové animace, je možné již nyní si snadno představit finální podobu domu.

Odborný komentář provede dějem

Stavebníky zaujme i odborný komentář, kterým je snímek doplněn. Popisuje nejen celý průběh stavby po technologické stránce, ale navíc seznamuje s možnostmi, které lze využít při výstavbě z cihel POROTHERM. Protože zobrazená stavba vyrůstá z broušeného POROTHERM Profi a technologií zdění na pěnu, stavebníci zde vidí, jak je v reálu výstavba snadná, velmi rychlá a čistá.

Inspirace i návod pro stavebníky

Stavebníci mají velký zájem vidět zrychlený průběh stavby domu z našich cihel,“ vysvětluje ing. Richard Slavík ze společnosti Wienerberger jeden z důvodů, proč film vznikl. „Dalším byla i příležitost ukázat, že zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX je opravdu neuvěřitelně rychlé.“

Slavík však přiznává i fakt, se kterým zprvu nepočítali: „Film umožňuje sledovat hned několik stavebních dějů najednou a zároveň formou titulků popisuje probíhající děj. Proto se vyplatí si ho přehrát několikrát. Jen tak lze detailně zachytit všechny jednotlivé procesy.“

Harmony zajistí bydlení pro větší rodinu

Typový dům Harmony z programu POROTHERM DŮM, který dokument popisuje, je určen pro bydlení až pěti lidí. Tento středně velký dvoupodlažní rodinný dům s pěti pokoji a samostatnou garáží dokáže svým obyvatelům poskytnout velmi komfortní bydlení. Orientační doba výstavby u domu na klíč činí osm měsíců.

Zdění s pěnou i v zimě

S pěnou POROTHERM DRYFIX, která se na sledované stavbě používá, je možné zdít i v zimě do -5 °C. Ve srovnání s klasickým zděním nahradí jediná dóza s touto speciální pěnou tři a půl kolečka malty. Technologií je možné zvládnout hrubou stavbu běžného rodinného domu na už hotové základové desce do týdne.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz

Související články

Tagy: Aktuálně, Bydlení, Domácnost, Stavba a rekonstrukce, Stavební materiál

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií