Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Cihlový pasivní dům HELUZ ani po roce neztratil vzduchotěsnost

14. 10. 2014 | Komerční sdělení


Kolem 5 000 návštěvníků ročně přivítá experimentální pasivní rodinný dům HELUZ, který stojí na Výstavišti v Českých Budějovicích a slouží zároveň jako ukázkový. A navzdory tomu, že se zde dveře prakticky „netrhnou“, zůstává vzduchotěsnost obálky budovy neustále na svých původních hodnotách.

„Když jsme po roce podrobili náš pasivní dům z jednovrstvého zdiva Blower door testu, tedy testu vzduchotěsnosti obálky budovy, byli jsme sami zvědavi na výsledek. A ten naplnil naše očekávání a přes veškeré zatížení si dům zachoval své původní parametry,“ komentuje výsledky testu Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ.

Výsledkem měření testu byla hodnota n50 = 0,2 h-1. Tedy nízká hodnota, která je třikrát nižší, než je požadavek pro splnění standardu pasivního domu. Při dokončení domu byla naměřena stejná hodnota. „Další měření budou pokračovat v příštích letech, avšak již dnes je patrné, že dům si zachovává vysokou kvalitu stálostí parametrů obálky budovy. To je důležité pro dosažení nízké energetické náročnosti na vytápění domu po dobu jeho užívání a zároveň pro trvanlivost konstrukcí, protože nikde nedochází k významnému proudění vzduchu, kdy v zimní období nedochází k lokálnímu ochlazování konstrukce v místě proudění vzduchu, kde by poté mohly vzniknut problémy s kondenzací vodní páry,“ doplňuje Ing. Jan Krampl a dodává, že pro stavbu pasivního nebo nízkoenergetického domu je nezbytné využít nejen kvalitní materiály, ale především je důležité pohlídat kvalitní provedení stavby. Při vadách vzduchotěsnosti oken, stěn či střechy totiž dochází ke značným únikům tepla a tím i k větší náročnosti na vytápění.

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií