Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Česko je velmoc ve spotřebě pěnového polystyrenu. Je to dobře nebo špatně?

09. 03. 2015 | redakce Nazeleno.cz


Spotřeba pěnového polystyrenu překročila v loňském roce potřetí ve své historii hranici 60 000 tun. Dlouhodobě je Česko zemí, ve které je spotřeba pěnového polystyrenu jedna z nejvyšších v Evropě. Tuzemskou statistiku pravidelně zjišťuje Sdružení EPS ČR.

Podle sdružení EPS ČR měl pozitivní vliv na spotřebu pěnového polystyrenu v loňském roce zejména dotační program Nová zelená úsporám. I když české stavebnictví zaznamenalo v roce 2014 po delší době opět růst o 2,3 procenta, nepodařilo se vyčerpat všechny vyčleněné prostředky na zateplování budov. Jenom v programu Nová zelená úsporám se jednalo o 500 milionů korun. „Podle informací ministerstva životního prostředí budou tyto peníze převedeny do letošního roku, což je důležité nejen pro českou ekonomiku, ale zejména pro domácnosti. Dotace výrazně krátí návratnost investice do zateplení, “ říká Pavel Zemene, předseda Sdružení EPS ČR. Česko se v absolutní hodnotě spotřeby pěnového polystyrenu drží dlouhodobě na předních místech. K dalším velmocím patří ještě Německo, Polsko, Itálie a Francie.

Tagy: Aktuálně, Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií