Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Česká konkurence pro Powerwall od Tesly je tady

25. 01. 2016 | Michal Doležel


Český výrobce LiFePO4 akumulátorů Fitcraft Energy, představil svoje nové zařízení s názvem Savebox HOME. Jedná se o baterii pro domácí použití, která v sobě obsahuje chytrou hlídací a monitorovací elektroniku. Jde tedy o konkurenci známého zařízení Powerwall americké společnosti Tesla.

Akumulátor Savebox HOME se bude vyrábět ve dvou variantách s kapacitami 4,5 a 7,5 kVAh. Zařízení je modulární - menší lze snadno dokoupením dalších akumulátorů upgradovat na větší. Baterie využívají LiFePO4 technologii, která umožňuje hlubší vybíjení a má dlouhou životnost - výrobce udává více než 4000 nabíjecích cyklů.

Savebox HOME z české dílny co do funkcí dokonce předčí známý Powerwall od Tesly. Jde akumulátor s veškerou elekronikou pro hybridní domácí elektrárnu. Foto Fitcraft Energy 

Součástí elektroniky baterie je také měnič , MPPT tracker, přepěťová ochrana a další moduly. Zařízení tedy stačí připojit k fotovoltaickým panelů a domácí elektrické síti a máte doma funkční hybridní solární elektrárnu.

Zajímavostí je také možnost komunikace s mobilními telefony pomocí technologie NFC. V praxi tedy přiložíte na zařízení mobil a ihned získáte informace o stavu a provozu zařízení.

Cena zařízení jistě nebude malá, výrobce však nabízí možnost financování pomocí úvěrů a splátek z úspor energie. Na Savebox HOME je navíc možné čerpat dotaci z programu Nová zelená úsporám

Tagy: Energie, Aktuálně, Solární energie, Fotovoltaika

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

OPJakub27. 01. 2016 19:38
 CenaTT27. 01. 2016 22:19
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií