Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Ceny pelet jsou nejnižší za poslední tři roky

26. 03. 2015 | Michal Doležel


S koncem topné sezóny klesá také cena dřevních pelet a briket. Podle informací Klastru Česká peleta je ale letos propad cen vyšší a ceny pelet a briket klesly oproti zimnímu období o 30 %. K poklesu došlo v reakci na rapidní snížení cen vstupních surovin – dřevěných pilin a hoblin. Vytápění dřevními peletami a briketami je nyní ještě výhodnější.

Dřevní pelety a brikety se vyplatí nakupovat dopředu. Pokud je to možné, nastal tedy čas vybavit se na příští topnou sezonu. Cenový rozdíl je značný: brikety jsou k dostání za 3 500 – 4 000 Kč za tunu, pelety za 4 800 – 5 700 Kč. To je o 30 % méně než v zimě a je to vůbec nejnižší cena za poslední tři roky. Průměrný rodinný dům tak nakoupí pelety na celou topnou sezonu do 30 000 Kč. Čím to je? Cenové snížení významně podpořil pokles cen dřevěných pilin a hoblin, ze kterých se pelety a brikety lisují.

Pokles cen vstupní suroviny probíhá podle informací klastru plošně v celé střední Evropě – okolní země již zlevnily, české dřevařské odvětví to čeká od 1. dubna 2015.

Zdroj: Klastr česká peleta, Foto: 123rf.com

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií