Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Ceny elektřiny pro rok 2012 mohou vzrůst až o 15 %!

07. 04. 2011 | Magazín Ceny energie


Jak včera informoval online deník Aktualne.cz, elektřina pro domácnosti by mohla už od příštího roku zdražit o desetinu, možná i více! Shodli se na tom dva ze tří alternativních dodavatelů, konkrétně Elimon a United Energy Trading. Podle nich by k tomu došlo v případě trvalé odstávky starších německých jaderných reaktorů, což, jak Aktualne.cz potvrdil nezávislý analytik, je stále pravděpodobnější scénář.

Ceny elektřiny pro rok 2012 se mohou zvednout o 10 až 15 %

Podle Luďka Hory, ředitele společnosti Elimon, by se odstavení reaktorů v Německu promítlo do cen elektřiny v ČR v podobě zdražení o 10 až 15 % proti současné cenové hladině. Ladislav Sladký, ředitel prodeje a marketingu United Energy Trading, se domnívá, že pokud se udrží současné velkoobchodní ceny (které po jaderné katastrofě v Japonsku vzrostly o 10 až 15 %), silová elektřina pro rok 2012 zdraží meziročně o více než 10 %.

Poslední ze tří oslovených, Kamil Ouška, generální ředitel společnosti Europe Easy Energy, spoléhá na to, že případné zdražení proudu v příštím roce dokáží dodavatelé absorbovat ve svých maržích tak, aby jej zákazníci příliš nepocítili. Ředitel Elimonu pak ujišťuje, že zákazníkům může zajistit cenovou fixaci dodávek elektřiny.

Růst cen elektřiny v roce 2012 nevylučuje ani ČEZ

Ladislav Kříž, mluvčí společnosti ČEZ, pak potvrzuje, že současná situace nebude mít na letošní ceny elektřiny žádný dopad. Dodal však, že kvalifikovaný odhad dalšího vývoje cen elektrické energie půjde udělat nejdříve ke konci třetího čtvrtletí, růst cen pro spotřebitele ale nevyloučil.

Více než polovina elektřiny na příští rok už je nakoupená ještě za nižší ceny, ta drahá elektřina se nakupuje na roky 2012 a 2013. Zdražení se tedy v roce 2012 projeví nejvýš pěti procenty,“ připouští možné mírné zdražení už příští rok Jiří Gavor z analytické společnosti ENA. „Na rok 2013 to už dopadne s plnou silou,“ uzavírá expert.

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Bydlení, Domácnost, Ceny energií, Ceny energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií