Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Cenu Inovace roku 2010 získal POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX

09. 12. 2010 | Tisková zpráva


Cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX přesvědčila o svojí unikátnosti jedenáctičlennou odbornou komisi a v soutěži „Cena Inovace roku 2010“ získala nejvyšší ocenění. Cihla je díky svým výborným tepelně-izolačním vlastnostem a jedinečnému konstrukčnímu řešení vnitřních dutin vhodná pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů, a to i bez dodatečného zateplení zdiva. Spolu s tím umožňuje jednoduchou a velmi rychlou výstavbu.

V 15. ročníku soutěže stanula společnost Wienerberger, výrobce zdicího systému POROTHERM, na nejvyšším stupínku spolu s VÚK Panenské Břežany, a. s. Ten byl oceněn za drát CuCrTi. Cena Inovace roku je udělována Asociací inovačního podnikání ČR. Cílem soutěže je ocenit výrazné inovační počiny. Přihlášené produkty jsou hodnoceny podle velmi náročných kritérií, které posuzují technickou úroveň produktu, původnost řešení, postavení na trhu a efektivnost a také vliv na životní prostředí


Cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX získala ocenění Inovace roku 2010

Pro nízkoenergetické i pasivní domy

Cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX je určena pro omítané masivní jednovrstvé obvodové zdivo. „Tuto cihlu jsme vyvinuli především pro výstavbu nízkoenergetického bydlení,“ upřesňuje Josef Kotek, generální ředitel společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. Pokud si však stavebníci zvolí odpovídající projekt a pohlídají si správné řešení a následné provedení typových detailů obvodového zdiva, mohou bez zateplení zdiva postavit i rodinný dům v pasivním energetickém standardu. A to při tloušťce zdiva pouhých 44 cm.

Jak Kotek dodává: „Cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX je výsledkem našeho úsilí vyvíjet takové produkty, které budou stavebníkům přinášet trvalou užitnou hodnotu. Vývoj a inovaci chápeme nejen jako naši povinnost leadera trhu, ale  i náš závazek pro další generace v oblasti zdravého a úsporného bydlení.“


Zleva - Josef Kotek, generální ředitel Wienerberger, a Petr Cichý, výrobní ředitel Wienerberger

Rychlé, jednoduché a úsporné stavění

Výhodou je i technologie zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX. Na hotové základové desce jde zvládnout hrubou stavbu běžného rodinného domu do týdne. Stavebníci také oceňují, že zdít je možné i v zimě, a to až do -5 °C.

Oproti výstavbě na klasickou maltu se při zdění s pěnou DRYFIX snižuje pracnost až o 50 %.“ Jedna dóza pěny nahradí při zdění tři a půl kolečka hotové malty. „Dózy přitom stavebníci dostanou při nákupu těchto cihel v odpovídajícím množství zdarma,“ uvádí Kotek jednu z výhod. Jak dodává, cihla se od svého uvedení na trh setkává s velkým zájmem jednotlivých stavebníků i velkých odběratelů. V současnosti se vyváží na Slovensko a zájem projevili i Poláci.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

Související články

Tagy: Aktuálně, Nízkoenergetické a pasivní domy, Bydlení, Domácnost, Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Stavební materiál

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií