Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Cena Josefa Vavrouška za ekologické činy: Nominace do konce dubna!

31. 03. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Je tomu patnáct let, co první československý ministr životního prostředí a významný ekolog Josef Vavroušek tragicky zahynul pod lavinou v Tatrách. Jeho odkaz však zůstává stále živý – například v prestižní Ceně Josefa Vavrouška, kterou Nadace Partnerství a Nadace Charty 77 každoročně oceňují aktivity ve prospěch životního prostředí. Navrhnout kandidáty za ekologický čin můžete do konce dubna i vy. Generálním partnerem ceny je společnost Českomoravský cement.

Zpráva o smrti Josefa Vavrouška šokovala před 15 lety nejen jeho přátele, ale i tehdejší politiky, ochránce životního prostředí, univerzitní profesory a jeho studenty. „Josef Vavroušek nebyl představitelem fundamentálního názoru, ale dokázal spojovat lidi různých profesí a odborně diskutovat s techniky, přírodovědci i sociology. Rozdával kolem sebe nezměrnou vůli i energii a naplňoval jimi všechny, jimž záleželo na životním prostředí a stylu života, který nedrancuje přírodní zdroje a bere ohled na příští generace,“ uvádí programový ředitel Nadace Partnerství Tomáš Růžička.

Cena Josefa Vavrouška není omezena na profesi ani věk, o jejím udělení rozhodne jedenáctičlenná porota složená z předních odborníků a osobností v oblasti ochrany životního prostředí. Nominovat můžete do 30. dubna prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře na webových stránkách Nadace Partnerství  www.nadacepartnerstvi.cz/vavrousek. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 7. června 2010 na půdě Britského velvyslanectví v Praze.

Všem, kteří cenu s jeho jménem získali, by Josef Vavroušek jistě rád podal ruku. Takto ji může podat alespoň obrazně. Každoroční udělování jeho ceny je pro nás i připomínkou jeho osobnosti – slušnosti, zapálení pro věc a pokoře k přírodě. Všichni jeho pokračovatelé zaslouží hluboký obdiv k tomu, co dělají. A nemusí to být jen nositelé Ceny Josefa Vavrouška,“ uzavírá Tomáš Růžička.

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií