Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Bučovice zatočily s elektroodpadem

14. 07. 2010 | Tisková zpráva


Město Bučovice se v Jihomoravském kraji stalo vítězem ve sběru vysloužilých elektrozařízení. V rámci informační kampaně Zatočte s elektroodpadem se zde vybralo celkem 3 360 kg elektroodpadu. V konkurenci osmi měst, která se v kraji soutěže zúčastnila, se Bučovičtí umístili na prvním místě hned dvakrát. Jak v celkovém množství odevzdaného elektroodpadu, tak i v přepočtu odevzdaného elektroodpadu na jednoho obyvatele. Celkem se v Jihomoravském kraji vysbíralo 7 996 kg vysloužilých elektrozařízení.

Celkem se zúčastnilo 48 měst

Pokud bychom v Bučovicích vysbíraný elektroodpad přepočetli na množství ušetřené elektřiny, jedná se až o 20 000 kWh, což je roční spotřeba ledniček ve 110 domácnostech. Kromě toho Bučovičtí zabránili vzniku až 40 tun oxidu uhličitého,“ vysvětluje Roman Tvrzník, generální ředitel kolektivního systému ELEKTROWIN, který informační kampaň Zatočte s elektroodpadem pořádá. Odevzdaným množstvím Bučovice daleko předčily soutěžící měst, která se umístila na druhém a třetím místě. Druhé místo obsadily Dubňany, kde obyvatelé odevzdali 1 140 kg vysloužilého elektroodpadu, na třetím se umístily Rosice s 984 kg. 

I v přepočtu na jednoho obyvatele obsadily Bučovice první místo,“ dodává Tvrzník. Každý obyvatel zde odevzdal v průměru půl kila elektroodpadu. Díky informační kampani Zatočte s elektroodpadem, která probíhala po celé České republice, se dosud povedlo vybrat celkem 34 458 kg. Na jarní kolo soutěže, kterého se zúčastnilo celkem 48 měst, v září naváže podzimní část.

ELEKTROWIN pokrývá sběr více než 92 % obyvatel ČR

ELEKTROWIN, a.s., je největším subjektem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost byla založena 25. května 2005 jako provozovatel kolektivního systému zajišťujícího oddělený sběr, zpětný odběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na velké a malé elektrospotřebiče i elektrické a elektronické nástroje.

Společnost je koncipována jako nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Prostřednictvím 690 sběrných dvorů v 531 městech a obcích, více než 2 300 provozoven posledních prodejců a mobilních svozů zajištěných ve více než 4 010 obcích smluvně pokrývá přes 92 % obyvatel ČR. Zpětný odběr více než 85 000 tun elektrospotřebičů realizovaný od roku 2005 do současnosti zajišťuje kolektivnímu systému ELEKTROWIN prvenství mezi kolektivními systémy v ČR v množství zpětně odebraných vysloužilých elektrozařízení.

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií