Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Blog: Poprvé na krosovém elektrokole

19. 09. 2014 | Michal Doležel


Elektrokolo je velmi výhodný dopravní prostředek do města – například pro každodenní dojíždění do práce. Novějším trendem jsou však elektrokola krosová a horská, která jsou určena primárně na jízdu do přírody či turistiku. Jedno takové nám dorazilo do redakce – crossové kolo Agogs Tracer.

Jako dlouholetý cyklista jsem možnost vyzkoušet crossové elektrokolo uvítal. Jako u každého elektrokola, které jsem měl možnost vyzkoušet, mě překvapila větší váha. Ale to už se dá u elektrifikovaného bicyklu očekávat. Elektromotor a baterie zkrátka něco váží.

Na kole Agogs Tracer jsem zaznamenal také poměrně robustní rám, který vzdáleně (ale velmi vzdáleně) připomene například kola z vídeňských veřejných stojanů. Je vidět, že si výrobce si dal práci, aby toto elektrokolo něco vydrželo. Potěšilo mě jednoduché řazení. Úplně chybí dvoj- či trojtalíř, pastorek má sedm rychlostí. V praxi tak pravou rukou řadíte a levou ovládáte jízdní režimy a tlačítko turbo (tady se jmenuje boost). To vám umožní razantně zrychlovat, což se hodí třeba na křižovatkách.

První desítky metrů na mokrém asfaltu po bouřce byly trochu nejisté, až jsem si říkal, že nebude úplně jednoduché toto přece jen velké elektrokolo zvládnout a budu muset jet opatrně. Až později jsem zjistil, že mám zapnutý nejsilnější režim elektrodopomoci, což napravilo pár stisknutí tlačítek na ovládacím panelu. Pro začátek je dobré elektromotor trochu krotit, než si jezdec zvykne na jeho sílu. 

Obecně se mi kolo Agogs Tracer zdá poměrně dlouhé – s dlouhým rozvorem. Ve srovnání s mým klasickým kolem Author Stratos je však subjektivně pohyblivější. I na slabší režim „city“ jedete velmi pohodlně a bez námahy. S o trochu silnějším režimem „tour“ bych si klidně troufl na stokilometrovou vyjíždku. Na rovině s ním není problém udržovat rychlost okolo 30 km/h, pohodlných je pro mě ale tak 25 km/h. Pokud se chcete zpotit a jedete po rovině, můžete do toho šlápnout a nejsilnějším režimem záhy jedete čtyřicítkou. Dojezd zatím vypadá velmi dobře a na deklarovaných 100 km se asi půjde při některém z méně výkonných režimů dostat. Krátká asi 20km vyjížďka, na níž jsem baterii rozhodně nešetřil, mě stála jen jeden z čtyř dílků na diagramu nabití baterie.

Kolo se nehodí na příliš velké přenášení, přece jen nejde o skládačku. Na delší výlety se ale jeví jako velmi vhodné. Ještě o něm samozřejmě napíšeme v delším článku.

Související články

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií