Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Bioakademie pro experty i laiky

22. 06. 2010 | Tisková zpráva


Hned dvě jubilea - 10. výročí Bioakademie. a 20. výročí založení svazu PRO-BIO, odpočátku vůdčího subjektu našich ekozemědělců - vtisknou ráz letošní Evropské letní akademii ekologického zemědělství, která v Lednici na Moravě přivítá  jako obvykle na 200 účastníků ze zhruba dvacítky zemí.

Stane se tak od středy 30. června do pátku 2. července na tamní Masarykově lesnické a zahradnické univerzitě. Účastníci fóra, osobností z výzkumu i praxe, z obchodu i neziskové či státní sféry, vesměs z oborů souvisejících s ekologickým hospodařením, především chtějí na workshopech i jednáních v plénu posoudit dosavadní vývoj ekozemědělství, mj. i v ČR, a formulovat  vizi jeho dalšího rozvoje v kontextu Společné zemědělské politiky EU po roce 2013.  Souběžně se zaměří  i na posilování důvěryhodnosti a předcházení příp. prohřeškům při produkci či obchodování biopotravin.

10. Evropská letní akademie ekologického zemědělství v Lednici chce být „živým setkáním BIOsvěta“

Podstatným rysem této prestižní odborné oborové „akce roku“ by letos měla být větší otevřenost pro názory i účast veřejnosti. Zdarma bude zainteresovaným laikům přístupná (1. července od 15 h závěrečná netradiční „tiskovka pro každého“ coby panelová diskuse  pro veřejnost i novináře s příznačným názvem „Vše, na co jste se kdy chtěli k bioprodukci zeptat…“

Pro účastníky jednání, vesměs ze střední a východní Evropy i z Asie, stejně jako pro aktéry veřejné diskuse bude poté v jízdárně zámku připraven  košt biovín a biosýrů ekologického původu i folklorní koncert.

Závěrečný den bioakademie bude patřit jako obvykle exkurzím. První z nich zamíří  do Rakouska na ekologické vinařství, zahradnictví i farmu se smíšenou produkcí, druhá na Slovensko, do školního  biohospodářství.

Bližší informace i přihlášky na www.pro-bio/bioak.cz

Tagy: Aktuálně, Bio, Biopotraviny

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií