Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Belgická zelená budova je pokryta vegetací

24. 03. 2011 | magazín Zelenaarchitektura.sk


Budovu téměř celou pokrytou vegetací najdete v belgickém Linkebbeku. Autorem návrhu je Samyn and Partners. Byla dokončena v roce 2007. Vzhledem k náročnosti projektu trvala výstavba osm let. Rostliny na fasádu vybral francouzský botanik a autor vertikálních zahrad Patrick Blanc.

Jde o stavbu, která slouží nejen jako rodinný dům, ale i jako sídlo společnosti Dubbed Milly Film. Návrh vycházel z požadavku zachovat jednopatrový dům jako přízemí. Jeho renovace poskytla prostor pro vstup, kancelář a kuchyni. Budovu rozšířily obývák a schodiště.

Produkční studia jsou převážně v suterénu, malá část na druhém patře. Na mezipatře je apartmán majitele, ložnice a koupelna pro pět dětí.


Zdroj: Zelenaarchitektura.sk

Fasády s vegetací směřují na sever, východ a jih, čímž vytvářejí více soukromí. Západní stěnu tvoří okna. Ty propouštějí velké množství slunečního světla. Na oknech jsou průsvitné bílé polyesterové závěsy, které poskytují dostatek stínu v létě. Budova má takto zabezpečený systém ohřívání a chlazení.

Podmínky nezbytné pro život rostlin byly dosaženy pomocí pevných panelů z PVC potažených plstí, která zajišťují vodu a živiny.

Podívejte se také na fotogalerii.

Článek vyšel původně na stránkách magazínu Zelenaarchitektura.sk

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus, Stavba a rekonstrukce

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií