Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Anotace Dřevo&stavby 1/2010: Konstrukční systémy dřevostaveb

01. 02. 2010 | redakce Nazeleno.cz


Současné trendy individuální bytové výstavby kladou důraz na minimální energetickou náročnost rodinných domů, rychlost realizace spojenou s ekonomikou výstavby i provozu a v neposlední řadě na minimální ekologické zatížení životního prostředí. Takovým nárokům plně odpovídají dřevostavby, jimž se věnuje dvouměsíčník Dřevo&stavby, který u nás vychází již druhým rokem. Jeho cílem je přiblížit stavebníkům výhody moderní dřevostavby postavené z prefabrikovaných dílců či z masivních profilů. Poukazuje rovněž na výhody využití dřeva v interiéru nebo jako jedinečného prvku u domů realizovaných tradiční technologií. Dřevo a stavby k sobě patří, přesvědčete se o tom sami…

Konstrukční systémy dřevostaveb – přehled, výhody a nevýhody

V čísle 1/2010 časopisu Dřevo&stavby najdete kromě tří redakčních návštěv pokračování oblíbených seriálů a tématických rubrik z oblasti stavebnictví, interiéru a zahrady. Jako vždy mají jednoho společného jmenovatele: dřevo.

  • V rámci seriálu Stavíme dům ze dřeva se seznámíte s popisem jednotlivých konstrukčních systémů dřevostaveb, jejich vlastností, předností a slabých stránek. Autor článku mimo jiné vysvětluje výhody difuzně otevřených systémů a podrobně se zabývá panelovými dřevostavbami, systémem two by four, těžkým dřevěným skeletem, roubenými dřevostavbami a sruby a v neposlední řadě konstrukcemi z vrstveného masivního dřeva.
  • Věděli jste, že kromě krytiny by na střeše neměly chybět také doplňky, které zajišťují její bezproblémovou funkci zejména v zimě, ale umožňují také bezpečný pohyb na šikmé ploše?
  • Pokud přemýšlíte o tepelné izolaci pro svůj dům, budete se muset rozhodnout především mezi výrobky přírodními a průmyslově vyráběnými. Článek na téma izolace představuje nejběžnější z nich.
  • V bloku interiérových článků najdete nový seriál, který vás provede zařizováním dřevostaveb. Nenechte si ujít novinky mezi dřevěnými podlahami a pokud ještě nejste přesvědčeni o tom, že dřevo je tou správnou volbou, možná vás zbaví obav článek o dřevu jako přírodním stylu.
  • Nezapomněli jsme ani na okolí rodinného domu a jeho úpravu. Tentokrát jsme pro inspiraci sáhli do knihy staré několik desítek let – pojďte se s námi podívat, jak se nedělá obytná zahrada!
  • V rubrice Originál si tentokrát můžete prohlédnout neotřelé až spartánské víkendové bydlení a nábytek, který se dřevem pracuje poněkud jinak...

Více na www.drevoastavby.cz

Časopis Dřevo&stavby můžete zakoupit v síti prodejen Geco Tabák a u všech dobrých prodejců tisku
nebo objednat u vydavatele.

Vydává: PRO VOBIS, s.r.o., Kladenská 29, 160 00 Praha 6
telefon, fax: 223 008 120
e-mail: info@provobis.cz

Tagy: Energie, Aktuálně, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Vytápění, Stavební materiál, Dřevostavby

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií