Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: 7 zelených mrakodrapů: Soběstačných měst

11. 06. 2011 | Marie Leschingerová


Mrakodrapy, které vám dnes představíme, jsou téměř soběstačnými městy s vlastní plochou pro zemědělství, pracovními místy či možnostmi rekreace a odpočinku. Některé z nich se již dočkaly realizace, jiné ne. Jedno je ale jisté – šetrný přístup k životnímu prostředí a udržitelný rozvoj jsou požadavky, které rozhodně splňují.

„První mrakodrap využívající větrnou energii byl zprovozněn roku 2008.“

Zářící sluneční mrakodrap pro Shenzen

Rakouská architektonická firma Coop Himmelb(l)au vytvořila tento unikátní projekt pro ústředí společnosti China Insurance Group. Elektrickou energii si bude tato 49 podlažní budova vysoká 200 metrů vyrábět pomocí fotovoltaických článků, které jsou součástí druhé vrstvy fasády. S projektem budovy, jež zabírá plochu 1 600 m2, vyhráli rakouští architekti nejen díky jejímu neotřelému designu, ale také schopnosti využívat obnovitelné zdroje energie.

Projekt rakouských tvůrců pro město Shenzen
Projekt rakouských tvůrců pro město Shenzen. Zdroj: http://www.coop-himmelblau.at

následující kapitola >

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií