Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: 6 zelených střech z celého světa

10. 02. 2012 | Marie Leschingerová


Líbí se vám zelené střechy? Kromě toho, že mají domy se zelenými střechami spoustu výhod technického rázu (nepřehřívají se, mají zajištěnou tepelnou a zvukovou izolaci, jsou nehořlavé a další), oblíbené jsou mnohdy především proto, že prostě dobře vypadají. To rozhodně na 100 % dá říct o stavbách se zelenou střechou, které vám nyní představujeme.

„Zelené střechy jsou oblíbené uprostřed přírody stejně jako v centru města.“

Kouzelná horská chata

Tahle kouzelná stavba působící jako vystřižená z pohádky o lesních skřítcích se nachází v severní Patagonii. Slouží turistům, kteří se do oblasti vydávají prohlédnout si místní vodopády nebo zahlédnout pumu.

Hotel byl postaven ve tvaru kužele s vikýři vykukujícími z jeho kamenné, vegetací porostlé fasády, která je zavlažována vodou stékající ze špičky budovy. Ani interiéry nepůsobí nijak všedně. Ba naopak – náročné dřevěné prvky vytvořené z místního dřeva dávají návštěvníkům dobrý důvod cítit se tu opravdu jako v pohádce a znovu se sem vracet.


Pohádkový hotel v Patagonii. Zdroj: http://worldarchitecture.org/

následující kapitola >

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií