Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: 6 nejzajímavějších elektrických motorek

02. 12. 2011 | Marie Leschingerová


Elektrická motorka? Hračka pro děti, řeknete si možná. Té běžné se přece elektrická motorka nemůže rovnat v mnoha směrech. A máte pravdu – nesrovnatelně menší rychlost a absence toho pravého drsného zvuku motoru byly jedním z hlavních důvodů, proč se elektrická motorka dříve neujala.

„Motocykly na elektrický pohon se snaží v mnoha ohledech dohnat své klasické benzínové předchůdce.“

Časy se ale mění a dnes už má i ona svoje místo na světle světa. Díky vlně „zelených technologií“ se totiž zraky mnoha tvůrců již upírají i k jiným hodnotám, jako jsou ochrana životního prostředí a tedy nulové emise. Tak např. motocykly produkují v průměru asi o 65 % méně oxidu uhličitého než auta, na druhou stranu ale v některých případech mají na svědomí 10–20x větší množství oxidů dusíku. A tak se také mnozí návrháři rychlých strojů rozhodli vydat po cestě směřující za čistším ovzduším a vytvořili ekologické koncepty elektrických motocyklů, na něž určitě stojí za to se podívat.

Koncept elektrické motorky Tryton MM2

Tento mix klasického s futuristickým stylem vytvořil jeho duchovní otec, návrhář Vil Tsimenzin. Svůj netradičně pojatý model vytvořil z uhlíkových vláken s vyztuženými panely z termoplastu. Motor poháněný velkokapacitní baterií umožní stroji dosáhnout rychlosti 100 mil za hodinu už za 4,4 sekundy a pochlubí se maximální rychlosti 160 mph. Baterii stačí dobít z (v USA běžné) 110V zásuvky a po 2,5 hodinách je stroj znovu připraven urazit vzdálenost až 132 km.


Koncept elektrické motorky Tryton MM2. Zdroj: http://www.coroflot.com

následující kapitola >

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií