Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: 5 vozů, které jezdí na kuchyňský odpad

18. 11. 2011 | Marie Leschingerová


Ráno nasednete do auta, vsunete klíčky do zapalování a nastartujete. Do motoru se v tu chvíli z nádrže místo benzínu začne vstřikovat olej, který jste včera po večeři slili z usmažených brambůrek. Že by sci-fi? Ne tak úplně. Představujeme vám vozy, které skutečně jezdí na kuchyňský odpad. Tady jsou!

„Množství kávy srovnatelné s 11 tisíci šálky espressa postačí tomuto vozu ujet 240 km.“

Jak už to vypadá, na benzín z ropy asi nebudeme moci jezdit navždy. Svět se snaží hledat alternativní způsoby pohonu a díky tomu vzniká celá řada zajímavých konceptů - třeba vozy poháněné biopalivem. A někteří nadšenci jdou dokonce tak daleko, že se v rámci biopaliv snaží zužitkovat i kuchyňský odpad. Zní to skoro neuvěřitelně, ale konceptů vozů jezdících na zbytky jídla a jiný odpad z domácnosti je už celá řada. Podívejte se.

Volkswagen Beetle Bio-Bug

Tenhle na první pohled naprosto nenápadný koncept je sice neoriginální svým zevnějškem díky karosérii vozu New Beatle, o to víc ale překvapí tím, co ukrývá pod kapotou. Hádejte schválně, na co jezdí. Tak na co sázíte? Nebudeme vás déle napínat, k tomu aby vás Beetle Bio-Bug svezl, potřebuje „natankovat“ lidské výkaly, zkrátka exkrementy.

A jak to vlastně funguje? Zpočátku jede vůz na bezolovnatý benzín, ale ve chvíli, kdy motor dosáhne dostatečné teploty, přepne na „biojízdu“ a na metan, který získává, může jet rychlostí až 114 mil v hodině (183 km/hod). Abyste s ním ujeli 10 000 mil (16 093 km), potřebujete mu dodat množství exkrementů ze 70 domů. A pozor, výkon vozu není při bio provozu menší, než když jede na benzín!


Volkswagen poháněný bioplynem. Zdroj: http://www.autoevolution.com

následující kapitola >

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií