Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: 5 nejbláznivějších zelených domů budoucnosti

16. 06. 2011 | Michaela Vinšová


Mohl by mít zahradu přímo ve stěnách nebo přeměňovat oxid uhličitý na kyslík. Anebo by mohl být jako chameleon a měnit svou barvu podle počasí, či se snad dokonce sám umět opravit, když dojde k nějakému poškození. To je jen několik možných scénářů v budoucím vývoji tzv. „zelených domů.“ Podívejte se s námi na ty nejbláznivější!

„Aktuálně si budovy vyžádají 39 % z celkové spotřeby energie, domy budoucnosti ale budou energeticky soběstačné.“

Zelený dům k nakousnutí

Architekti ze společnosti Rios Clementi Hale Studios si umí představit, že v budoucnu se budou stavět budovy se zahradou zabudovanou přímo ve fasádě. Majitelé takového třípatrového domku s vertikální zahradou by si tak rovnou ze stěn mohli trhat vypěstovaná rajčata, sklízet cizrnu, rukolu, zelený čaj a jiné plodiny. Ne nadarmo mu tak architekti přezdívají „neuvěřitelný jedlý dům“.

Neuvěřitelný jedlý dům
Neuvěřitelný jedlý dům. http://www.rchstudios.com/

Rostliny by takovému domu zároveň v létě zajistily stín a chlazení, neboť by pohlcovaly teplo lépe než třeba stěna ze dřeva, cihel, štuku nebo skla. Fasáda se zahrádkou by byla zavlažována ze střešní nádrže s vodou. Na střeše by pak nechyběly větrné mlýny pro výrobu energie.

 

následující kapitola >

Tagy: Aktuálně, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií