Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: 350 let společnosti Saint-Gobain - od výroby zrcadel po high-tech materiály

21. 10. 2015 | Komerční sdělení


Koncern Saint-Gobain, do nějž mimo jiné patří například výrobce izolačních materiálů Isover, letos slaví už 350 let od svého založení. Společnost začínala ve Francii za vlády Ludvíka XIV. jako manufaktura na výrobu zrcadel, tehdy velmi inovativní technologií plochého litého skla. Společnost tehdy využila investičních pobídek ministra Jean-Baptista Colberta a záhy se stala dominantním francouzským výrobcem skla a zrcadel se sídlem v městečku Saint-Gobain.

Společnost od té doby pokračuje v rozvoji a diverzifikaci výroby a nyní patří k největším evropským producentům stavebních hmot a high-tech materiálů. Není přitom bez zajímavosti, že koncern Saint-Gobain se v osmdesátých letech chtěla stát "evropským IBM" a vyrábět také počítače a kancelářské stroje. Tyto plány však ukončilo její znárodnění v roce 1981 (vládní správa společnosti trvala do roku 2016).

Zdroj: Isover

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií