Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: 10 vozů na lidský pohon

14. 10. 2011 | Marie Leschingerová


Když se začneme bavit o dopravních prostředcích poháněných lidskou silou, na mysl nám asi vždy přijde hlavně jízdní kolo. Kolo však zdaleka není jediný dopravní prostředek v této skupině.

„Mezi auty poháněnými lidskou silou se objevují i vozy pro 4 pasažéry.“

Řada inovátorů a designérů se nespokojila s existencí dávno vynalezeného bicyklu a přemýšleli, jak jinak maximálně využít sílu lidských svalů. Výsledky jsou úsměvné, občas ale i překvapivé. Podívejte se na 10 nejúžasnějších „aut“ poháněných lidskou silou!

„Auto“ poháněné lidskou silou od Todda Dawsona

Rostoucí cena pohonných hmot a povědomí lidstva o zelených zdrojích energie a emisích přivedly mnoho mozků k myšlence vytvořit elektrický vůz s nulovými emisemi. Jedním z designérů, který šel ještě dál a vytvořil vůz poháněný pouze silou lidských svalů je Todd Dawson. Koncept vozu je určen jak pro přepravu lidí, tak i nákladu a jeho tvůrce představuje hned 2 varianty – jednomístné a čtyřmístné vozidlo.

Koncept vozu od Todda Dawsona
Koncept vozu od Todda Dawsona. Zdroj: http://www.annobooks.com

Související články

následující kapitola >

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus, Technologie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií